Wybielanie zębów

Strona główna / Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Piła, Trzcianka, Chodzież, Wronki

Wybielanie zębów przeprowadzone przez stomatologa w gabinecie jest najlepszym sposobem do jaśniejszego, ładniejszego uśmiechu. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie, powodują, że częściej się uśmiechamy, stajemy się pewniejsi siebie. Biel uzębienia potwierdza dobry stan naszego zdrowia, przez co uzyskujemy image osoby młodej i pełnej życia. Oferujemy trzy opcje wybielania:

Wybielanie zębów za pomocą preparatów do stosowania w domu przy użyciu nakładek. Zrobione są z przeźroczystego materiału i są dopasowane do własnych zębów pacjenta. Do tak zrobionej nakładki pacjent aplikuje żel wybielający, a następnie umieszcza się je na zębach. Nakładki noszone są w nocy, a czasem w ciągu dnia od 8 do pół godziny w zależności od rodzaju użytego żelu wybielającego. Zabieg trwa przeciętnie od 7 do 10 dni.

 

Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond podczas jednej wizyty w gabinecie. Beyond jest najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą wybielania zębów, uważaną obecnie za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób wybielania. Przebarwienia zdobywane latami (np. po tytoniu, kawie, herbacie czy lekach) znikają zaledwie w 30 – 45 minut w gabinecie stomatologicznym. Regularne mycie i czyszczenie zębów może usunąć zaledwie część przebarwień; te natomiast, które weszły głębiej w strukturę zęba nie dają się wyczyścić tradycyjnymi metodami domowymi. Usunąć je mogą jedynie materiały wybielające.
Beyond jest zabiegiem jednorazowym bez skutków ubocznych. System ten uważany jest za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów. W trakcie zabiegu wybielania zębów za pomocą BEYOND lampy emitują niebieskie światło, które filtrowane jest przez tysiące światłowodów. Łączna długość fali to ponad 1,6 kilometra! Ważne jest, że w trakcie wybielania eliminowane jest szkodliwe promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Używamy tzw. „zimnego światła” – przyjaznego dla pacjentów.

Wybielanie pojedynczych zębów martwych – te leczone kanałowo z czasem ciemnieją, ale je także można wybielić. Najpierw lekarz otwiera ząb i sprawdza, czy był starannie wyleczony i czy korzenie są odpowiednio uszczelnione. Aby uchronić nas przez bólem, do wnętrza zęba wprowadza uszczelniający preparat. Następnie wkłada środek wybielający i przykrywa go opatrunkiem. Po tygodniu przychodzimy na pierwszą kontrolę, potem na trzy kolejne. Gdy wszystko jest w porządku – ząb jest plombowany.

W naszym Centrum Stomatologicznym wybielanie zębów możliwe jest w zaskakująco szybkim czasie – w niecała godzinne pacjent może cieszysz się pięknym białym uśmiechem.

Zabieg ten przeprowadzany jest za pomocą akceleratora (lampy) Beyond. Urządzenie te z powodzeniem stosowane jest w ponad 100 krajach na całym świecie. Przynosząc znakomite wyniki w warunkach klinicznych. Obecnie ta metoda uważana jest za najlepsza oraz bezpieczna dla zębów. Produkty firmy Beyond otrzymały wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych.

Cała procedura polega na nałożeniu na powierzchni zębów warstwy żelu wybielającego – jego składnikiem jest nadtlenek wodoru który utlenia strukturę zęba powodując jego wybielenie, następnie aktywowany jest za pomocą akceleratora (lampy), zabieg skalda się z 3 sesji zazwyczaj trwających ok 10-15 minut jednak czas zawsze dobiera się indywidualnie w zależności od pacjenta.

Dla dłuższego utrzymania efektu białych zębów przez dwa tygodnie po zabiegu zaleca się tak zwana „biała dietę” to znaczy unikania pokarmów i płynów które mogą powodować przebarwienia takie jak kawa, herbata, wino itd. Po zabiegu stosowana jest profilaktyka fluorkowa – wzmacniająca zęby. Rezultat wybielania zębów utrzymuje się ok. 2 lata.