Doświadczony, empatyczny, ale też otwarty na nowoczesne metody leczenia i dysponujący wysokiej jakości sprzętem – taki powinien być dobry dentysta. Leczenie pod okiem sprawdzonego specjalisty jest nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i komfortowe – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dobry dentysta powinien poświęcić Ci tyle czasu, ile dokładnie potrzebujesz. Jeżeli wykonuje czynności w zbyt szybkim tempie, ewidentnie spieszy się, jest lekko zdenerwowany, ponieważ na korytarzy uzbierała się już spora kolejka pacjentów, to sygnał, że nie należy już do niego wracać. Po co masz ryzykować najcenniejszą rzeczą, jaką masz, czyli własnym zdrowiem?

Podstawowymi kryteriami, jakimi zwykle się kierujemy, są lokalizacja i cena. Oczywiście trudno byłoby za każdym razem jeździć do dentysty na drugi koniec miasta. Jednak czasem dobrze jest poświęcić nieco więcej czasu na dojazd, jeśli mamy pewność wysokiej jakości i kompleksowości usług.

Jedną z ważnych cech wyróżniających dobry gabinet stomatologiczny jest dostępność różnych usług – od standardowych zabiegów higienizacyjnych, przez zaawansowane leczenie, ortodoncję, aż po protetykę i stomatologię estetyczną. Czy wybrany przez nas gabinet może na miejscu zrobić prześwietlenie? Czy dysponuje nowoczesnym sprzętem i stosuje skuteczne metody leczenia?

Duże znaczenie ma też sposób rejestracji wizyt. Czy placówka oferuje pacjentom kilka kanałów komunikacji – telefon, e-mail, czat online? Nowoczesne gabinety wdrożyły bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest e-rejestracja. Możliwość zarezerwowania wizyty elektronicznie z podglądem dostępnych opcji znacznie ułatwia zapisanie się w dogodnym terminie.