NASZA OFERTA

meble kuchenne
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów przeprowadzone przez stomatologa w gabinecie jest najlepszym sposobem do jaśniejszego, ładniejszego uśmiechu. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie, powodują, że częściej się uśmiechamy, stajemy się pewniejsi siebie. Biel uzębienia potwierdza dobry stan naszego zdrowia, przez co uzyskujemy image osoby młodej i pełnej życia. Oferujemy trzy opcje wybielania.

branding
Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, zwane inaczej leczeniem endodonycznym jest stosowane w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi, czyli wtedy, gdy ząb jest już na tyle zniszczony próchnicowo, że nie można go leczyć tradycyjnie, np. poprzez wypełnienie kompozytowe.
Lekarz dentysta usuwa zmienioną chorobowo miazgę z komory i kanałów zęba, dezynfekuje kanały, a następnie wypełnia je specjalnym biozgodnym materiałem zwanym gutaperką.

web development
Implanty zębów

Wstawienie implantów to podstawa leczenia implantologicznego, które cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych pacjentów. Jeśli poszukują Państwo kliniki stomatologicznej, która wypełni braki w uzębieniu wysokiej jakości, trwałymi i wytrzymałymi implantami? Dobrze, że trafili Państwo do nas.

Licówki kompozytowe

Za pomocą kompozytu można zmienić wielkość, kolor i kształt zębów stwarzając tym samym uśmiech symetryczny i bez przerw między zębami. Zabieg ten wymaga jednej wizyty. Brązowe plamy i przebarwienia, których nie można zlikwidować profesjonalnie poprzez wybielenie, można usunąć za pomocą licówki kompozytowej. Chociaż ten rodzaj wypełnienia nie jest tak doskonały jak licówki porcelanowe, mimo tego przy dobrej higienie jamy ustnej mogą przetrwać długi czas.

Licówki porcelanowe

Licówki mogą być użyte do zmiany koloru i kształtu Twoich zębów. Są to cienkie warstwy naklejane na przednią powierzchnię zębów. Porcelanowe licówki są doskonalszą alternatywą dla koron, wypełnień (plomb), procesu wybielania i w niektórych przypadkach leczenia ortodontycznego. Wymagają one dwóch wizyt. Na pierwszej preparuje się niewielką powierzchnię przednią zęba, na drugiej zaś przykleja się gotową licówkę wykonaną przez technika protetycznego.

Leczenie chirurgiczne

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się głownie leczeniem chirurgicznym i obejmuje cały szereg zabiegów w obrębie jamy ustnej.

Korony i mosty

Korony są to stałe uzupełnienia protetyczne (wykonane w całości z porcelany lub z porcelany na podbudowie metalowej) odtwarzające koronę pojedynczego zęba, cementowane na wcześniej opracowanym i przygotowanym zębie, którego nie można przywrócić do właściwej mu funkcji (najczęściej z powodu znacznego zniszczenia, pochodzenia próchnicowego lub złamanego na skutek urazu) Korony stosuje się również ze wskazań estetycznych takich jak na przykład przebarwienia niemożliwe do usunięcia bądź, jako poprawa kształtu i wyglądu zęba w przypadku, gdy jego estetyka nie jest zadowalająca. 

Protezy nylonowe

Protezy nylonowe opierają się na Systemie Valplast, który dotarł z USA do Polski przed kilkoma latami, stanowi unikalną metodę wykonywania protez na bazie nylonu. Polega ona na technice wtrysku pod ciśnieniem, co pozwala uzyskać perfekcyjne dopasowanie do podłoża. W protezach nylonowych nie stosujemy żadnych nieestetycznych klamer, zatrzasków itp. Nylon jest materiałem niełamliwym o dużej elastyczności, co sprawia że proteza wykonana z tego materiału jest praktycznie niezniszczalna.

Lakierowanie fluorem

Po oczyszczeniu zębów poprzez skaling i piaskowanie warto zwiększyć ich ochronę za pomocą lakierowania fluorem. Zabieg ten wzmacnia szkliwo i sprawia, że zęby są bardziej odporne na próchnicę. Zęby pokrywa się lakierem o płynnej konsystencji, zawierającym związki fluoru w dużym stężeniu. Jest ono wiele większe niż w preparatach do codziennej higieny jamy ustnej takich jak pasta do zębów. Nakłada się go specjalnym pędzelkiem. Cały zabieg trwa ok. 10 minut.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadu z zębów, którego nie jesteśmy sami w stanie usunąć przy codziennym szczotkowaniu zębów. Dodatkowo poleruje zęby, dzięki czemu są one bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia. Do zabiegu piaskowania wykorzystuje się specjalną piaskarkę, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą, tym samym oczyszczając powierzchnię zębów. Piaskowaniu zębów towarzyszy wcześniejsze zdjęcie kamienia nazębnego przy pomocy końcówki ultradźwiękowej (tzw. skalera). Po zabiegu natomiast dentysta nakłada tzw. „płynne szkliwo”, które reminalizuje szkliwo naturalne. Dzięki temu zęby są bardziej odporne na przebarwienia i próchnicę.

Skalking

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą ręcznych bądź mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą ręcznych bądź mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych.
Kamień nazębny to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej. Kamień może powstawać pod i nad dziąsłem i jest przyczyną stanów zapalnych przyzębia. Kamień nazębny tworzy retencję dla płytki bakteryjnej, co może prowadzić do poważniejszych problemów, w tym ubytków zębów, chorób i zapalenia dziąseł (paradontoza) oraz obniżenia poziomu kości co w efekcie odsłania korzenie zębów.

Sedacja Wziewna

Sedacja Wziewna – jest to całkowicie bezpieczna i nieszkodliwa metoda pozbycia się strachu i lęku towarzyszącemu wizycie w gabinecie stomatologicznym, polecana zarówno dzieciom jak i osobą dorosłym. Jego zastosowanie w medycynie znane jest od bardzo dawna na całym świecie, w Polsce jego szersze zastosowanie obserwuje się od kilku lat, w medycynie stosowany jest np. jako środek znieczulający i łagodzący lek podczas porodu co jest dowodem na jego nieszkodliwe działanie.