Profilaktyka

Strona główna / Profilaktyka

Profilaktyka zębów Piła, Trzcianka, Chodzież, Wronki

Profilaktyka w stomatologii to działania mające na celu zapobieganie powstawianiu chorób zębów i przyzębia takich jak zapalenie dziąseł, zanik tkanek czy próchnica. Głównym jej celem jest walka z osadami oraz płytką nazębną, które są pierwotnymi czynnikami wywołującymi rożne schorzenia zębów oraz tkanek otaczających.
Pierwszym punktem jest przeprowadzenie instruktażu higieny jamy ustnej, na podstawie którego dobierane są przybory (szczoteczka, pasta, nić dentystyczna, płyn itd.) oraz odpowiednia metoda szczotkowania zębów. Następnie wykonywane jest profesjonalne czyszczenie zębów za pomocą skalingu i piaskowania w celu usunięciu kamienia nazębnego oraz osadu po kawie, herbacie i papierosach. Oczyszczone zęby są poddawane lakierowaniu fluorem dla wzmocnienia szkliwa i zwiększenia odporności na próchnicę.

Zabiegi profilaktyki dentystycznej naszym Centrum stomatologicznym są bezbolesne. Ich systematyczne stosowanie wraz z codzienną higieną jamy ustnej skutkują zdrowym i pięknym uśmiechem naszych Pacjentów, a tym samym zmniejszeniem kosztów leczenia.