Leczenie protetyczne

Strona główna / Leczenie protetyczne

Leczenie protetyczne Piła, Trzcianka, Chodzież, Wronki

Korony umieszcza się na zębie, którego nie można przywrócić do właściwej mu funkcji metodą tradycyjnego leczenia. Mostek używa się w przypadku brakujących zębów lub zęba. Rozróżniamy wiele rodzajów mostków. Jeden z nich to dwie koronki umieszczone po każdej stronie łączące brakujące zęby, druga forma to dodatkowy ząb połączony wspornikami do sąsiadujących zębów i trzeci to taki, który jest wspierany przez implanty dentystyczne.

Koronki oraz mostki są wykonane kolorystycznie do otaczających zębów w celu zapewnienia maximum estetyki. Niektóre niemetalowe koronki lub mostki są tak zaprojektowane, aby przejmowały siły nacisku jak i zgryzu oraz aby zapobiec wczesnemu zużywaniu się.

Czy koronki to coś czego pacjent potrzebuje?
Otóż koronki są stosowane ze względu na estetykę, odnowę funkcji zęba oraz poprawy zdrowia w jamie ustnej. W przypadku kiedy ząb ma głęboko schowaną plombę, koronka pomaga chronić resztki tego zęba. W celu poprawienia uśmiechu, niemetalowe, kolorystycznie dopasowane koronki mogą zastąpić stare metalowo-porcelanowe koronki. Koronkę osadza się po wcześniejszym leczeniu kanałowym.

A jeżeli chodzi o mostki… Czy pacjent powinien je nosić? W przypadku brakujących zębów, mostek chroni pozostałe zęby przed przesunięciem się. Mostek może być alternatywną odpowiedzią na niewygodną częściową lub całkowitą ruchomą protezę. Bez względu na to czy jest on wspierany przez naturalne zęby czy przez implanty, mostki zapewniają estetykę oraz stałą powierzchnię żucia.

Utrzymanie higieny mostu nie nastręcza żadnej trudności w szczotkowaniu czy nitkowaniu.